Rezultate olimpiade

Intrată deja în tradiţia activităţilor colegiului nostru, olimpiada oferă elevilor ocazia de a se întrece pe „dealurile minţii”. De-a lungul anilor, laurii victoriei au încununat multe frunţi şi multe suflete s-au luminat de bucuria succesului. Conduşi de profesori competenţi, elevii noştri au făcut cinste şcolii pe care au urmat-o şi, deopotrivă, învăţământului românesc.

Înţelepciunea şi râvna şi-au dat întâlnire, iar rezultatele au fost pe măsură:

Rezultatele la olimpiadele judetene – an școlar 2015-2016

# Numele Discipina Clasa Premiul
1 IONESCU TIBERIU INFORMATICA VI PREMIUL II CALIFICAT NATIONALA
2 MANOLESCU MIHNEA GABRIEL INFORMATICA VII PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA
3 POPA DAN RAZVAN INFORMATICA VII PREMIUL II
4 MARIN GEORGE INFORMATICA VII Premiul III
5 FLOREA DARIA INFORMATICA VIII Premiul I CALIFICAT NATIONALA
6 IACOB RADU INFORMATICA VIII Premiul II CALIFICAT NATIONALA
7 CONDURACHI VLAD INFORMATICA IX MENTIUNE
8 STOICA ANDREI INFORMATICA X MENTIUNE
9 PISICA ALIN INFORMATICA X MENTIUNE
10 COSTEA CALIN INFORMATICA XI Premiul I CALIFICAT NATIONALA
11 OLTEANU STEFANIA MATEMATICA VI CALIFICAT NATIONALA
12 SERBAN RADU MATEMATICA VI CALIFICAT NATIONALA
13 IACOB RADU MATEMATICA VIII CALIFICAT NATIONALA(MENTIUNE, MEDALIE DE AUR, CALIFICAT LOT)
14 DRAGUT ANDRADA ALEXANDRA MATEMATICA IX CALIFICAT NATIONALA – HAIMOVICI
15 STEFAN GABRIEL LUCIAN MATEMATICA IX CALIFICAT NATIONALA – HAIMOVICI
16 SUMEDREA TEODORA MATEMATICA IX CALIFICAT NATIONALA – HAIMOVICI
17 TACHE SORINA AMALIA MATEMATICA X CALIFICAT NATIONALA – HAIMOVICI
18 CALUGAROIU I. MARIUS GABRIEL MATEMATICA XI CALIFICAT NATIONALA – HAIMOVICI
19 MARMADIU VLAD FIZICA VII Premiul I CALIFICAT NATIONALA
20 CRUCERU IRINA ANDREEA FIZICA XI Premiul I CALIFICAT NATIONALA
21 IACOB RADU CHIMIE VIII CALIFICAT NATIONALA
22 BRICHIUS FILIP CHIMIE IX CALIFICAT NATIONALA (MENTIUNE SPECIALA)
23 NITU CRISTINA CHIMIE XI CALIFICAT NATIONALA (MENTIUNE SPECIALA)
24 PAUN ALEXANDRA-GABRIELA LATINA IX Premiul I CALIFICAT NATIONALA (MENTIUNE)
25 RADU ANA BIOLOGIE XII Premiul I CALIFICAT NATIONALA (MENTIUNE)
26 CIOBOTEA L.M. ANAMARIA-TEODORA BIOLOGIE X Premiul I CALIFICAT NATIONALA
27 ISAC ANA MARIA PSIHOLOGIE XII Premiul II
28 POPESCU IULIANA PSIHOLOGIE XI MENTIUNE
29 TUDOR ELIZA SOCIOLOGIE XI Premiul II
30 MORLOVA IOANA SOCIOLOGIE XI Premiul III
31 DAUS IULIA SOCIOLOGIE XI MENTIUNE
32 PAUN ALEXANDRA GABRIELA ISTORIE IX Premiul II
33 LACRARU PAUL SORIN ISTORIE IX Premiul III
34 POPESCU DIANA MARIA ISTORIE X MENTIUNE
35 JOITA MARA ANTONIA ISTORIE XI Premiul I CALIFICAT NATIONALA
36 DEACONU IOAN ISTORIE XI MENTIUNE
37 PANESCU ROXANA ISTORIE XII Premiul II
38 CHILIMENT OCTAVIAN TEHNOLOGIA INFORMATIEI IX MENTIUNE
39 ALEXANDRU MARIA TEHNOLOGIA INFORMATIEI IX MENTIUNE
40 BOIOC ANTONIA TEHNOLOGIA INFORMATIEI IX MENTIUNE
41 ONDREA ALEXANDRA TEHNOLOGIA INFORMATIEI IX MENTIUNE
42 PANA STEFAN TEHNOLOGIA INFORMATIEI IX MENTIUNE
43 NICA ANDREEA ADELINA TEHNOLOGIA INFORMATIEI IX MENTIUNE
44 GARAIMAN ENRICO TEHNOLOGIA INFORMATIEI X PREMIUL III
44 IANCU ALEXANDRU TEHNOLOGIA INFORMATIEI XII PREMIUL III
45 PAVEL IONUT ALEXANDRU TEHNOLOGIA INFORMATIEI X MENTIUNE
46 GIULESCU DIMITRIE TEHNOLOGIA INFORMATIEI XI MENTIUNE
47 SAVU ANDREI TEHNOLOGIA INFORMATIEI XII PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA
48 ANCA ALEXANDRU TEHNOLOGIA INFORMATIEI-SECTIUNEA C# XI MENTIUNE
49 GRIGORE IRINA GABRIELA RELIGIE IX PREMIUL II
50 MIHAI MARIA MIRUNA RELIGIE IX MENTIUNE
51 PENARU ALEXANDRA RELIGIE IX MENTIUNE
52 ZARVESCU ANDREI RELIGIE X PREMIUL II
53 BOBOC ALEXANDRA RELIGIE XI PREMIUL II
54 VELISCU ANDRA MARIA RELIGIE XII PREMIUL II
55 MACANEATA ALEXIA IOANA LIMBA ENGLEZA IX MENTIUNE
56 IVANESCU GEORGIANA LIMBA ENGLEZA IX MENTIUNE
57 ONDREA ALEXANDRA LIMBA ENGLEZA IX MENTIUNE
58 SUMEDREA TEODORA LIMBA ENGLEZA IX MENTIUNE
59 LUCA ADINA GEORGIANA LIMBA ENGLEZA X PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA
60 GIONTARU MARIA LIMBA ENGLEZA X MENTIUNE
61 BUICA ELENA ALEXANDRA LIMBA ENGLEZA X MENTIUNE
62 UDRESCU CATALINA LIMBA ENGLEZA X PREMIUL II
63 SCRECIU IOANA LIMBA ENGLEZA X PREMIUL III
64 OLTEANU MADALINA LIMBA ENGLEZA XI PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA
65 NEAGOE RALUCA LIMBA ENGLEZA XI PREMIUL II
66 VELISCU ANDRA LIMBA ENGLEZA XI MENTIUNE
67 ICA ROBERTA GEOGRAFIE XII PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA
68 CHITU FLORENTINA GEOGRAFIE XII PREMIUL III
69 VOICA IULIA GEOGRAFIE IX PREMIUL III
70 TECIULESCU MIHAI ALEXANDRU GEOGRAFIE X MENTIUNE
71 ILIE DIANA ANDREEA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA IX PREMIUL II
72 ZUDULUF ROXANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA X PREMIUL III
73 TACHE BIANCA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA X PREMIUL III
74 BARBULESCU ROXANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA X MENTIUNE
75 NEACSU MONALISA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA X MENTIUNE
76 POPESCU DIANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA X MENTIUNE
77 GEORGESCU OANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA IX MENTIUNE
78 BESLIU MARIA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL I
79 ZAHARIA ALINA GEORGIANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL I
80 LAZARESCU ANA MARIA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL II
81 ROSU L.DIANA ALEXANDRA LINGVISTICA V MENTIUNE
82 ANGHELESCU RALUCA GEORGIANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XII PREMIUL II
83 BOBOC MARIA-ALEXANDRA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL II
84 SIMA ANA MARIA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL II
85 TUDORACHE DIANA ADRIANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL III
86 BALAS MIHAELA IOANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XII PREMIUL III
87 GEORGESCU TEODORA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL III
88 STOICANESCU MALINA STEFANIA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XII PREMIUL III
89 BUZATU ADELINA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL III
90 NITU MIHAELA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI PREMIUL III
91 MITROI IRIS IOANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XII MENTIUNE
92 PATRASCU COSMIN VALENTIN LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XII MENTIUNE
93 MANOLESCU ALEXANDRA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI MENTIUNE
94 HERISANU LUIZA ANA-MARIA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI MENTIUNE
95 IVAN MIHAELA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XII MENTIUNE
96 NECULA MARIA MADALINA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA XI MENTIUNE
97 DUMITRESCU CRISTIANA-BIANCA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA V PREMIUL II
98 MARGHITOIU MARIA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA VI MENTIUNE
99 OLTEANU STEFANIA TEODORA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA VI MENTIUNE
100 MOTOI IULIA LINVISTICA X MENTIUNE
101 ILIE DIANA ANDREEA LINGVISTICA IX MENTIUNE
102 RADU ANA MARIA LINGVISTICA XII PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA
103 CARAMIDARU TEODORA LINGVISTICA XI MENTIUNE
104 TUDOR MIHAI EUGEN LINGVISTICA XI MENTIUNE
105 SORESCU IULIA LIMBA RUSA IX PREMIUL I CALIFICAT NATIONALA

Rezultatele la olimpiadele judeţene – an școlar 2014-2015

# Numele Discipina Clasa Premiul
1 DUMITRU IONESCU GEORGIANA BIOLOGIE X PREMIUL I CALIFICAT ONB
2 DIDEA ANTONIA EMILIA BIOLOGIE IX PREMIUL I CALIFICAT ONB
3 RADU ANA MARIA BIOLOGIE XI PREMIUL I CALIFICAT ONB
4 DUCU DARIE MATEMATICA VIII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
5 ILIE DIANA ANDREEA OLIMPIADA DE LIMBĂ, COMUNICARE ŞI LITERATURĂ ROMÂNĂ VIII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
6 IACOB RADU ALEXANDRU INFORMATICĂ VII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
7 MARIN GEORGE ALEXANDRU FIZICĂ VI Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
8 IACOB RADU ALEXANDRU FIZICĂ VII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
9 MAGEREANU MARIA TEODORA PSIHOLOGIE XII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
10 BOBOC MARIA ALEXANDRA RELIGIE X Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
11 BĂLAŞA ANA-MARIA RELIGIE XII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
12 ONCIOIU VLAD OTI XII Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
13 ZAHARIA ALINA GEORGIANA OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ X Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
14 UŢĂ ANA MARIA BIOLOGIE X Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
15 NICOLAE MARIA LOREDANA BIOLOGIE X Premiul I – CALIFICAT NATIONALA
16 CIOBOTEA ANAMARIA TEODORA BIOLOGIE IX Premiul I
17 IONESCU ALEXANDRU THEODOR BIOLOGIE IX Premiul I
18 BEȘLIU MARIA OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA X Premiul I
19 BOBOC MARIA ALEXANDRA OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA X Premiul I
20 SOARE BIANCA OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ VIII Premiul I
21 POPA DAN RAZVAN OLIMPIADA DE INFORMATICĂ VI Premiul II
22 PANDELICĂ MIHAI LUCIAN OLIMPIADA DE FIZICĂ VI Premiul I
23 SAVU ANDREI OTI XI Premiul II
24 STAN SORIN ALEXANDRU OLIMPIADA DE BIOLOGIE X Premiul II
25 CĂRĂMIDARU TEODORA MARIA OLIMPIADA DE BIOLOGIE X Premiul II
26 TOMA ANDREI OLIMPIADA DE BIOLOGIE X Premiul II
27 TROCAN NICOLETA IULIANA OLIMPIADA DE BIOLOGIE X Premiul II
28 MOROŞAN ANA MARIA OLIMPIADA DE BIOLOGIE IX Premiul II
29 GHERASIM ANDREI SORIN OLIMPIADA DE BIOLOGIE IX Premiul II
30 SCRECIU IOANA ANDREEA OLIMPIADA DE BIOLOGIE IX Premiul II
31 ŞERBAN BIANCA GEORGIANA OLIMPIADA DE BIOLOGIE IX Premiul II
32 VOROVENCI ANDREI OLIMPIADA DE BIOLOGIE XI Premiul II
33 ISAC ANA MARIA OLIMPIADA DE PSIHOLOGIE XI Premiul II
34 CODREA OANA OLIMPIADA DE SOCIOLOGIE XII Premiul II
35 NECULA S. ELENA MĂDĂLINA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA X Premiul II
36 ION M. LUIZA ELEONORA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA X Premiul II
37 OLTEANU ȘTEFANIA OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA V Premiul II
38 ŞERBAN MIHAI-RADU OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ V Premiul II
39 ZAHARIA ALINA GEORGIANA OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA X Premiul II
40 LĂZĂRESCU ANAMARIA OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA X Premiul II
41 MASTAN PATRICIA OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA XI Premiul II
42 ILIE DIANA ANDREEA OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ VIII Premiul II
43 COSTEA CĂLIN OLIMPIADA DE INFORMATICĂ X Premiul II
44 FLOREA DARIA OLIMPIADA DE INFORMATICĂ VII PREMIUL II – CALIFICAT NATIONALA
45 DOBRIȚA ALEXANDRA OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ XII PREMIUL II – CALIFICAT NATIONALA
46 IONESCU TIBERIU OLIMPIADA DE INFORMATICĂ V PREMIUL III
47 MARIN GEORGE OLIMPIADA DE INFORMATICĂ VI PREMIUL III
48 ION ANDREI OTI XI PREMIUL III
49 GIULESCU DIMITRIE OTI X PREMIUL III
50 STOICA OTILIA GABRIELA OLIMPIADA DE BIOLOGIE X PREMIUL III
51 NIŢU GEORGE TIBERIU OLIMPIADA DE BIOLOGIE X PREMIUL III
52 MITREA ELENA ALEXANDRA OLIMPIADA DE BIOLOGIE X PREMIUL III
53 CONSTANTIN CRISTIANA GABRIELA OLIMPIADA DE BIOLOGIE CONSTANTIN CRISTIANA GABRIELAX PREMIUL III
54 TACHE BIANCA ELENA OLIMPIADA DE BIOLOGIE IX PREMIUL III
55 ŞERBAN DIANA OLIMPIADA DE PSIHOLOGIE X PREMIUL III
56 MOLDOVEANU GEORGIANA ADRIANA OLIMPIADA DE RELIGIE IX PREMIUL III
57 COMAN G. MARIA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA X PREMIUL III
58 MIULESCU L. MARA CRISTIANA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA X PREMIUL III
59 RAPITEANU L. ADINA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA XII PREMIUL III
60 CARAMIDARU TEODORA MARIA OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ X PREMIUL III
61 ILIE DIANA ANDREEA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA VIII PREMIUL III
62 MATROZI ȘTEFANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA VII PREMIUL III
63 SUMEDREA TEODORA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA VIII PREMIUL III
64 BUZATU ADELINA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA VIII PREMIUL III
65 LUCA ADINA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA IX PREMIUL III
66 IONESCU LOREDANA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA XII PREMIUL III
67 UDOR ALEXANDRA LECTURA CA ABILITATE DE VIATA ETAPA JUDETEANA XII PREMIUL III
68 STOICA BOGDAN OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ VIII PREMIUL III
69 IACOB RADU ALEXANDRU OLIMPIADA DE MATEMATICA VII PREMIUL III
70 IACOB RADU ALEXANDRU OLIMPIADA DE CHIMIE-Raluca Râpan VII PREMIUL III
71 BĂDULESCU MARIA SAH IX LOCUL I
72 CARAVAN IOANA CĂTALINA OLIMPIADA DE MATEMATICA-HAIMOVICI IX PREMIUL II
73 STANCU CRISTINA OLIMPIADA DE LATINA IX PREMIUL II
74 DIACONESCU FLAVIA OLIMPIADA DE LATINA IX PREMIUL II
75 CRUCERU IRINA ANDREEA OLIMPIADA DE FIZICĂ X PREMIUL I
76 NIȚU CRISTINA OLIMPIADA DE CHIMIE X PREMIUL I- MENTIUNE NATIONALA
77 PĂNESCU ROXANA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA XI PREMIUL III
78 VOICU IRINA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA XI PREMIUL III
79 NEAGOE MIHAELA OLIMPIADA DE MATEMATICA-HAIMOVICI IX PREMIUL II
80 IORDACHE CRISTIANA OLIMPIADA DE MATEMATICA X MENTIUNE
81 IANCU GEORGE ALEXANDRU OLIMPIADA DE INFOEDUCATIE XI PREMIUL I
82 NIȚĂ CEZARA OLIMPIADA DE ȘTIINȚE ALE PĂMÂNTULUI XI MENTIUNE
83 BJELAKOVICI ALEXANDRA OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA XI PREMIUL I
84 IONIȚĂ DIANA OLIMPIADA DE IONIȚĂ DIANA XI PREMIUL III
85 RACOVIȚĂ VERONICA OLIMPIADA DE LATINA XI PREMIUL III
86 VELIȘCU ANDRA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA XI PREMIUL I
87 DAMASCHIN ADINA OVIDIANUM XI PREMIUL III
88 VELIȘCU ANDRA OLIMPIADA DE RELIGIE XI PREMIUL III
89 CIORNEA MARTINA VOLEI XI LOCUL III
90 VOICULESCU TEODORA VOLEI XI LOCUL III
91 IVAN GABRIELA VOLEI XI LOCUL III
92 RADU MIHAELA VOLEI XI LOCUL III
93 IVAN MIHAELA VOLEI XI LOCUL III
94 GIBAN LAURA VOLEI XI LOCUL III
95 MIHAI LUANA VOLEI XI LOCUL III

Rezultatele la olimpiade şcolare – Etapa Naţională 2014-2015

# Numele Discipina Clasa Premiul
1 IACOB RADU ALEXANDRU OLIMPIADA DE INFORMATICĂ VII MEDALIE DE BRONZ
2 FLOREA DARIA OLIMPIADA DE INFORMATICĂ VII PARTICIPARE
3 DUCU DARIE OLIMPIADA DE MATEMATICA VIII MEDALIE DE BRONZ
4 ILIE DIANA ANDREEA OLIMPIADA DE LIMBĂ, COMUNICARE ŞI LITERATURĂ ROMÂNĂ VIII PREMIUL SPECIAL
5 MARIN GEORGE ALEXANDRU OLIMPIADA DE FIZICĂ VI MENȚIUNE
6 IACOB RADU ALEXANDRU OLIMPIADA DE FIZICĂ VII MENȚIUNE SPECIALĂ
7 ONCIOIU VLAD OTI XII PARTICIPARE
8 DIDEA ANTONIA EMILIA OLIMPIADA DE BIOLOGIE IX PARTICIPARE
9 RADU ANA MARIA OLIMPIADA DE BIOLOGIE XI MENȚIUNE – LOT LARGIT
10 MAGEREANU MARIA TEODORA OLIMPIADA DE PSIHOLOGIE XII PARTICIPARE
11 BOBOC MARIA ALEXANDRA OLIMPIADA DE RELIGIE X PREMIUL SPECIAL
12 BĂLAŞA ANA-MARIA OLIMPIADA DE RELIGIE XII PARTICIPARE
13 ZAHARIA ALINA GEORGIANA OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ X PARTICIPARE
14 DOBRIȚA ALEXANDRA OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ XII PARTICIPARE
15 NIȚU CRISTINA OLIMPIADA DE CHIMIE X MENȚIUNE
16 BJELAKOVIC ALEKSANDRA OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA XI PARTICIPARE
17 CONSTANTIN MĂDĂLINA OLIMPIADA DE LIMBA LATINĂ VIII PARTICIPARE
18 DUMITRESCU RALUCA OLIMPIADA DE LIMBA LATINĂ VIII PARTICIPARE
19 IANCU GEORGE ALEXANDRU CONCURS NAȚIONAL DE PROIECTE IT&C -INFOEDUCAȚIE 2015 XI PREMIUL I
20 GIULESCU DIMITRIE CONCURS NAȚIONAL DE PROIECTE IT&C -INFOEDUCAȚIE 2015 X PREMIUL III